Aktualności

Niezwykła wystawa

03.10.2022

W dniu 03.10.2022 r. odbyło się wyjątkowe, nastrojowe i energetyczne wydarzenie w budynku CKiS w Pruszczu Gdańskim.
Wydarzenie to pod nazwą: ”GWIAZDA B-612” było niezwykłą wyprawą w  świat sztuki i spotkaniem wspaniałych, pięknych ludzi.
OREW „Wozownia” zorganizował je jako zwieńczenie projektu, który realizował przez 10 miesięcy dzięki środkom otrzymanym na ten cel od  GLOBAL GIVING przy udziale CUMINNS.
W sali szklanej odbył się wernisaż prac wychowanków OREW - inspirowanych twórczością WIELKICH MALARZY oraz  aukcja  tych prac. Oprócz obrazów wyeksponowano też fotografie wykonane podczas realizacji projektu, na których uwieńczeni zostali uczniowie wystylizowani na podobieństwo bohaterów obrazów oraz zdjęcia, na których  dzieci i młodzież pojawiają się jako bohaterowie z książki „Mały Książę”.
Wisienką na torcie był fantastyczny koncert w wykonaniu profesjonalnych muzyków: Ignacy Wiśniewski, Agnieszka Kamińska, Marcin Nenko, Jacek Jacewicz,  oraz Agata Świętoń oraz dwa utwory wykonane przez uczniów z OREW-u, którym towarzyszyli  terapeuci oraz muzycy.
Wystawę w CKiS można oglądać do 14.10.2022r
Płyty z muzyką oraz albumy z pracami można nabyć w naszej siedzibie PSONI Koło w Pruszczu Gdańskim, do której zapraszamy.