Aktualności

Niezwykłe foteliki

15.03.2022

W dniu 15 marca 2022 r. w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym PSONI Koło w Pruszczu Gd. odbyła się miła uroczystość.
Dwoje wychowanków placówki: Cezary i Marceli otrzymali wysokiej klasy foteliki samochodowe, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort przewozu osoby z wieloraką niepełnosprawnością.
Było to możliwe dzięki wspaniałej akcji Fundacji „Bursztynowym Szlakiem”, która zakupiła opisane wyżej foteliki. Środki na ich zakup Fundacja pozyskała dzięki dobrowolnym datkom zebranym podczas rozprowadzania dwóch części książki „Historia powiatu gdańskiego w pytaniach. Ludzie, zdarzenia, miejsce”. Przepięknie wydana publikacja, pełna archiwalnych i unikatowych zdjęć, opowiada i prezentuje wielki fragment historii dotyczący naszych terenów, zdarzeń i osób, które odcisnęły swoją działalnością trwały ślad.
Lektura godna polecenia i poznania.
Podczas spotkania grupa VI + uczniowie z OREWu zaśpiewali utwór „Lubię mówić z tobą” w wyjątkowej aranżacji i ubarwili występ swoim humorem i zaangażowaniem w występ. Panie z Fundacji przekazały na ręce wychowanków kosz owoców oraz soki, a od OREWu otrzymały pięknego witrażowego anioła, wykonanego przez uczestników WTZ PSONI Koło w Pruszczu Gd.
Ta miła uroczystość sprawiła wszystkim radość, a mamy chłopców, którzy otrzymali foteliki, były wzruszone i ucieszone, że udało się rozwiązać problem dotyczący przewozu ich dzieci.
Książka wydana przez Fundację „Bursztynowym Szlakiem” w słowie do czytelnika cytuje ważną myśl Sokratesa, która jest cytatem podsumowującym opisane wydarzenie: „Weź tyle ile potrzebujesz, daj tyle ile możesz”.