Aktualności

OREW-iacy sieją kwietną łąkę

18.03.2022

Podopieczni z OREW PSONI Koło w Pruszczu Gdańskim we współpracy z Referatem Gospodarki Komunalnej UM Pruszcz Gdański, w ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny i Programu Ekologicznego „S.O.S. dla Ziemi”, posiali kwietną łąkę w parku przy ulicy Mickiewicza.
Podopieczni z grup edukacyjnych z werwą i pełnym zaangażowaniem zabrali się do pracy. Nasiona kwietnej łąki zostały dokładnie wysiane, zagrabione i udeptane, a następnie zawałowane. Ponadto na zajęciach warsztatowych wychowankowie z grup IV i VI, wykonali domki dla owadów, które zostały zawieszone na drzewach sąsiadujących z naszymi zasiewami. Aby włączyć do akcji każdego ucznia ośrodka, podopieczni z grup rewalidacyjnych, przyłączyli się do upiększania miasta poprzez rozdawanie przechodniom wcześniej samodzielnie przygotowanych kwietnych bomb, do których dołączona została instrukcja ich zasiewu.
Mamy nadzieję, że z nasion wyrosną piękne rośliny, które nie tylko ozdobią park, ciesząc oczy spacerujących mieszkańców, ale także zapewnią ostoję spokoju i bezpieczeństwa dla pożytecznych owadów.